امروز سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸

ایجاد PDF ایمیل چاپ

لطفاً مرا راهنمایی کنید که چگونه فشارهای ناشی از زندگی را تحمل کنم؟

نویسنده:
Administrator
بازدیدها:
2757
رتبه‌بندی:
 
رأی برای این آیتم:
خوب - بد

پاسخ

غلبه بر فشارها و استرس­های زندگی مبحثی پر دامنه است، اما می­توانیم در خلاصه­ترین شکل ممکن راهکارهای زیر را پیشنهاد کنیم:

اولین راهکار پرورش صداقت و صراحت در خانواده است. سعی کنید احساساتتان را با اطرافیان، صریح و صادقانه بیان کنید تا راحت­تر مشکل شما را درک کنند. این کار باعث می­شود که خود را در مشکلات زندگی تنها نیابید. صداقت و صراحت را در خانواده نیز نهادینه کنید. خانواده­هایی که فرزندان شان صادقانه احساساتشان را بروز ندهند دچار ضرر بزرگی می شوند؛ چون نمی­توانند مشکل فرزند را درک کنند تا آن را به طور صحیح بر طرف کنند و از طرفی بچه­ها نیز نمی­توانند خلاقیت­ها و استعدادهای خود را شکوفا کنند.

در روانشناسی رشد گفته می­شود:

انسان ها در هر مرحله از رشد نیازها و مشکلات تازه­ای دارند، مثلاً در کودکی مشکل راه رفتن و نیاز به مراقبت شدید وجود دارد. در دورۀ جوانی ، جوان نیاز به مقبولیت، محبوبیت و موفقیت دارد و از طرفی به خاطربی تجربگی، مشکل عدم شناخت راه رسیدن به موفقیت را دارد. و در مرحلۀ پیری ، فرد نیاز شدید به محبت دارد و از طرفی به خاطر غرور ، مواجهه با مشکل عدم ابراز محبت است.

بنابراین زندگی مانند مسیری است که در هر مرحله اش مشکلی جدید وجود دارد . اما مسألۀ مهم آن است که انسان راه حل مشکلات و مقابله با آنها را یاد بگیرد ؛ بنابراین مهم­ترین گام در مقابله با مشکلات، تحمل فشار روانی و پس زدن آن است  تا اینکه مشکلات و فشار روانی آن ما را افسرده و ناتوان نکند. صریح و صادق بودن در زندگی موجب افزایش روحیۀ شهامت و شجاعت در مبارزه با مشکلات زندگی است.

 

مجموعه