امروز دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸
استاد در رسانه ها

 

لزوم پایه‌گذاری رشته روان‌شناسی اسلامی/ روان‌شناسی غرب ناقص است


خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه پیام نور قم ضمن اشاره به نواقص روانشناسی غربی، روان‌شناسی اسلامی را به دلیل بهره‌مندی از مباحث و حیانی، کامل‌تر از روانشناسی‌های تجربی دانست.

 

 

 

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، نقش دین در سلامت روح و روان فرد و جامعه، نقش بی‌بدیلی‌ است. اگر انسان‌ها واقعا دین صحیح را در رفتار و اعمال خود پیاده کنند دچار امراض روحی و روانی نخواهند شد. در همین راستا گفت‌وگویی با حجت‌الاسلام والمسلمین رضا علی کرمی، دکترای روانشناسی و رئیس دانشگاه پیام نور قم انجام داده‌ایم که مشروح آن از نظر می‌گذرد

 

 

هفتمین نشست فرهنگی آموزشی اساتید گروه معارف اسلامی و بخش الهیات دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور با حضور مسئولان استانی و کشوری در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، هفتمین نشست فرهنگی آموزشی اساتید گروه معارف اسلامی و بخش الهیات دانشگاه های پیام نور سراسر کشور با حضور حجت الاسلام رضاعلی کرمی رئیس دانشگاه پیام نور استان قم، علیرضا اژدر معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد.

 

برگزاري نشست آينده‌پژوهي و خانواده در قم


نشست آينده‌پژوهي و خانواده از سلسله نشست‌هاي علمي آينده‌پژوهي با موضوع «آينده خانواده در ايران و وظايف حوزه‌هاي علميه» در سالن اجتماعات دفتر تبليغات اسلامي قم برگزار شد.
به گزارش خبرگزاري موج، در نشست آينده‌پژوهي و خانواده حجت‌الاسلام والمسلمين رحيم کارگر عضو هيئت علمي پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي، حجت‌الاسلام والمسلمين رضا علي کرمي رئيس دانشگاه پيام نور استان قم و دکتر سعيد خزائي عضو هيئت علمي دانشگاه تهران و جمعي از طلاب حوزه علميه قم حضور داشتند.
در ابتداي نشست حجت‌الاسلام کارگر با اشاره به اينکه در اين نشست بحث آينده‌پژوهي و خانواده را پيگيري خواهيم کرد، گفت: وضعيت خانواده در آينده، فرصت‌ها و تهديدهايي که فراروي خانواده قرار دارد و وظايف سنگين حوزه‌هاي علميه در مورد تغييراتي که در خانواده صورت مي‌گيرد از محورهاي مهم اين نشست هستند.
وي با بيان اينکه امروزه بحث خانواده از مباحث مهمي است که اکثر صاحب‌نظران دنيا را درگير کرده است، عنوان کرد: اگر آينده‌پژوهي در ايران فعال بود ما امروز با مشکل کاهش جمعيت مواجه نبوديم.

 

صفحه 1 از 2