امروز دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم

 

هفتمین نشست فرهنگی آموزشی اساتید گروه معارف اسلامی و بخش الهیات دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور با حضور مسئولان استانی و کشوری در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، هفتمین نشست فرهنگی آموزشی اساتید گروه معارف اسلامی و بخش الهیات دانشگاه های پیام نور سراسر کشور با حضور حجت الاسلام رضاعلی کرمی رئیس دانشگاه پیام نور استان قم، علیرضا اژدر معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین رضاعلی کرمی در مراسم افتتاحیه این نشست، در سخنانی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب همیشه در سخنرانی‌های خود رهنمودهای بسیاری داشته‌اند و اساتید گروه‌های معارف باید این رهنمودها را با گوش جان فرا بگیرند و آن را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و در تحقق این رهنمودها نقش بسزایی ایفا کنند.

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه نیز در بخش دیگری از این مراسم با بیان اینکه در جهان اسلام با سه جریان فکری کلان مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: جریان نخست،جریان روشنفکری غرب زده و غرب گرا است که معتقد است، از مبانی فکری تا اهداف نظام‌سازی غرب مدرن را باید سرلوحه کار خود قرار دهیم و با تمام وجود آن را بپذیریم.

وی ادامه داد: این جریان روشنفکری معتقد است به آنچه که مدرنیته کاشته و برداشت کرده است، عمل کنیم و گوهر مدرنیته را گوهر عقل مستقل انسان می‌داند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه جریان دوم، جریان سلفی‌گری در اهل سنت و سنتی در شیعه است، تصریح کرد: جریان سوم که می‌توان از آن به عنوان جریان عقلانیت اسلامی نام برد، اسلام منهای عقلانیت را بیان می‌کند، آنها اعتقاد دارند که عقل مستقل در حوزه نظری و عملی تا حدی می‌تواند به پیشرفت انسان کمک کند و بعد از آن دست انسان را به شریعت می‌سپارد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید