امروز دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸

برگزاري نشست آينده‌پژوهي و خانواده در قم

برگزاري نشست آينده‌پژوهي و خانواده در قم


نشست آينده‌پژوهي و خانواده از سلسله نشست‌هاي علمي آينده‌پژوهي با موضوع «آينده خانواده در ايران و وظايف حوزه‌هاي علميه» در سالن اجتماعات دفتر تبليغات اسلامي قم برگزار شد.
به گزارش خبرگزاري موج، در نشست آينده‌پژوهي و خانواده حجت‌الاسلام والمسلمين رحيم کارگر عضو هيئت علمي پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي، حجت‌الاسلام والمسلمين رضا علي کرمي رئيس دانشگاه پيام نور استان قم و دکتر سعيد خزائي عضو هيئت علمي دانشگاه تهران و جمعي از طلاب حوزه علميه قم حضور داشتند.
در ابتداي نشست حجت‌الاسلام کارگر با اشاره به اينکه در اين نشست بحث آينده‌پژوهي و خانواده را پيگيري خواهيم کرد، گفت: وضعيت خانواده در آينده، فرصت‌ها و تهديدهايي که فراروي خانواده قرار دارد و وظايف سنگين حوزه‌هاي علميه در مورد تغييراتي که در خانواده صورت مي‌گيرد از محورهاي مهم اين نشست هستند.
وي با بيان اينکه امروزه بحث خانواده از مباحث مهمي است که اکثر صاحب‌نظران دنيا را درگير کرده است، عنوان کرد: اگر آينده‌پژوهي در ايران فعال بود ما امروز با مشکل کاهش جمعيت مواجه نبوديم.

 

حجت‌الاسلام والمسلمين کرمي با بيان اينکه آينده‌پژوهي بايد با معارف ديني ما سازگاري داشته باشد، گفت: آينده‌پژوهي با فال‌بيني و طالع‌بيني تفاوت دارد.
وي با اشاره به اينکه امروزه استکبار ديگر به فکر برنامه‌ريزي براي اقتصاد کلان و همچنين تسلط نظامي نيست، عنوان کرد: استکبار براساس آينده‌پژوهي خود به اين نتيجه رسيده است که براي تسلط بر کشورهاي ديگر بايد فرهنگ خانواده‌ها را تغيير داد.
در ادامه دکتر خزايي با بيان اينکه ما گاهي چشم خود را بر حوادث مي‌بنديم، گفت: هدف ما از آينده‌پژوهي اين است که بدانيم بازي بازيگران در آينده به چه شکلي خواهد بود.
وي با اشاره به اينکه مشکل جمعيت ما اين است که ما دوردست را نمي‌بينيم و براي آن برنامه‌ريزي نداريم، گفت: آينده‌پژوهي به دنبال اين است که فرصت اقدام را بيشتر کنيم و پيشاپيش به استقبال مسائل آينده برويم.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید