امروز يكشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸

محصولات

روش شناسی

نامه الکترونیک چاپ

raveshe tablighروش تبلیغ

 نیاز به جذب مخاطب و ایجاد انگیزش دینی، مهم­ترین رسالت تبلیغ است و تبلیغ، در واقع علم ارتباط بر پایۀ فرهنگ اسلامی است. بسیاری از عالمان وارسته و پرتلاش و حتی طلبه های جوان این نیاز را دریافته ­اند. نویسنده در این کتاب سعی کرده است با توجه به تجارب خطیبان و مبلغان پیشین و نیز تجربیات شخصی، نکات و مهارت­هایی را به به مبلغان و کارشناسان تبلیغ مبلغان ارائه کند تا در جذب مخاطب و انتقال پیام و ایجاد انگیزش موفق باشند.

 

 

alt

مهارتهی زندگی

نامه الکترونیک چاپ

دوستان فرزندانdustan farzandan

 انسان در آینۀ دوستان و اطرافیانش رشد شکل می­گیرد. هر پدر و مادری می­داند که دوستان از مهم ترین ارکان تربیتی فرزندانشان هستند. بسیار این جلمه را می شنویم که «دوستان ناباب عامل اصلی در انحراف و حتی بزهکاری نوجوانان و جوانان هستند.» پدر و مادر یا باید به کلی فرزندشان را زیر نظر داشته باشند، یا با ایجاد فضایی آکنده از دوستی و اعتماد با دوستان فرزند خود نیز آشنا شوند و به این ترتیب نظارتی توأم با احترام و محبت را دنبال کنند. نویسنده سعی می­کند مهارت­هایی را معرفی کند، تا پدر و مادر به مدد آن بتوانند با دوستان فرزندان خود نیز ارتباط داشته داشته باشند و از نگرانی دوستان ناباب رهایی یابند.

 

 

alt

 

maharathaye ijade ezat nafs va etemade be nafsمهارت های ایجاد عزت نفس و اعتماد به نفس

 برای موفقیت و مبارزه با مشکلات ریز ودرشت زندگی انرژی و قدرت کافی لازم است. دو عنصر عزت نفس و اعتماد به نفس قدرتی پایدار ایجاد می­کند تا انسان بتواند با یادگیری مهارت های لازم زندگی خود را به بهترین شکل پیش ببرد.

 

 

 

 alt

 

 

مهارت های مدیریت و کنترل بحران در زندگیmaharathaye modiriat va kontorol bohran dar zendegi

 زندگی در عصر کنونی لوازم خود را می­طلبد. استرس و مشکلات شغلی و نیز مشکلات زندگی شخصی انسان را به بحران می­کشاند. «مهارت های مدیریت وکنترل بحران» برای هر کسی لازم است تا بتواند با استفاده از آنها آرامش را به زندگی خو د بازگرداند و در گام بعد مانع از بروز بحران در زندگی خود شود. این مهارت­ها کاملا کار بردی تدوین شده تا در هر شرایطی اجرایی باشند.

 

 

alt

 

 

 

mhaharate olgu sazi baraye kudakanمهارت الگوسازی برای کودکان

مهارت­های الگو سازی برای نوجوانان و جوانان کمک بسیار شایانی به رشد آنها می­کند تا در دوران رشد فکری و جسمی بتوانند در آینۀ الگوهای مناسب شکل بگیرند. در حقیقت الگو به منزلۀ آدرسی برای رسیدن به اهداف زندگی است. نویسنده در این کتاب تلاش کرده است تا به دور از افراط و تفریط، معرفی الگو و روش عملی استفاده از الگو را به مربیان و والدین بنمایاند.

 

 

alt

 

 

 

tabdil shekast be piruzi

تبدیل شکست به پیروزی

 شکست در زندگی هر انسانی وجود دارد، اما این پایان کار نیست. هر شکستی نباید ماندگار باشد، بلکه باید عبرت و نردبانی برای پیروزی و کامیابی در دوره های دیگر زندگی باشد. این هنر نیاز به فعالیت و آگاهی دارد؛ دو مؤلفه ای که نویسنده این کتاب سعی دارد تا آن را به زبانی ساده برای مخاطبانش بیان کند.

 

 

 

alt

فقهی

نامه الکترونیک چاپ

barrasi naghsh feqh dar eghtesad eslamiبررسی نقش فقه در اقتصاد اسلامی

 

 

 

 

 

 alt

 

masuliat madani az makzare feqhe shieمسئولیت مدنی از منظر فقه شیعه

 

 

 

 

 

 alt

 

naghshe bavarhaye dinini va akame feqhi dar pishgiri az jormنقش باورهای دینی و احکام فقهی در پیشگیری از جرم

 

 

 

 

 

 alt

سبک زندگی

نامه الکترونیک چاپ

shadi va neshatشادی و نشاط در سبک زندگی اسلامی

این کتاب با مخاطبی صحبت می کند که شادی را در زندگی خود نمی یابد و به شادی دیگران چشم می دوزد و قبطه می خورد. باور نویسنده این است که شادیِ زندگی در گرو فعالیت برای خلق لحظات شاد است. این شادی بستری را آماده می کند که شخص همیشه بانشاط و پرانرژی روزگار سپری کند و شاد زیستن، خوش اخلاقی و امیدوار بودن را با کار و تلاش خود همراه کند. در نهایت نویسنده به این نتیجه می رسد که از دل متون اسلامی می­توان مهارت­های کلیدی شادی را کشف کرد که برای زندگی کنونی ما بسیار لازم هستند.

 

alt

 

 

rabete gheirate dini amre be maruf va nahi az monkarرابطه غیرت دینی، امر به معروف و نهی از منکر

 نویسنده در این کتاب سعی کرده است با توجه به آیات و روایات و احکام فقهی اثبات کند که رابطه غیرت دینی و امر به معروف رابطه ای موثق و محکم است، از این رو برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر غیرت دینی لازم است و چگونگی تقویت آن در این کتاب کانون توجه نویسنده قرا گرفته است.

 

 

 

alt

 

parwaresh sabr va esteghamat dar farzandanمهارت های پرورش صبر و استقامت در فرزندان

 پدر و مادر همیشه در تلاش هستند که ضمن تأمین نیازهای فرزندشان، او را برای زندگی آینده و بر دوش گرفتن مسئولیت ها آماده کنند. آنها هنگامی به توانمندی فرزندشان ایماk می آورند که صبوری و مقاومت را در او ببینند؛ چنان که فرزند از همان ابتدا مسئولیت بپذیرد، لجوج و خودخواه نباشد و در برابر فشار کار و تحصیل و مشکلات زندگی خود را نبازد و آرام و امیدوار تلاش کند. نویسنده در این کتاب مهارت­هایی را معرفی کرده است تا والدین با به کار گیری آنها فرزندی صبور و خود اتکا و امیدوار تربیت کنند.

 

 

alt

 

 

naghshe haya dar dindariنقش حیا در دینداری

با نگاه به کلام معصومین علیهم السلام درمی یابیم که اگر حیا نباشد، دینی در کار نیست. چگونگی حفظ حیا برای زن و مرد، دغدغۀ اصلی نویسندۀ این کتاب است که می­کوشد با زبانی ساده آن را به مخاطبان انتقال دهد.

 

 

alt

 

maharathaye banovan dar hefz aramesh va estehkam khanevadeمهارت های بانوان در حفظ آرامش و استحکام خانواده

 مهارت­های ارائه شده در این کتاب به بانوان کمک می­کند تا بتوانند آرامش خانوادگی را حفظ و تقویت کنند؛ این آرامش مایۀ لذت بردن از فضای خانوادگی است و به دیگر اعضا کمک می کند تا به خودشکوفایی برسند. نویسنده این کتاب کوشیده است بانوی خانواده را همچون رکن حیاتی تأثرگذار در خانواده معرفی کند و وظایف مدیریتی او را برای دوری از هر نوع استرس ، قهر، عصبانیت و مشاجره نمایان سازد.

 

 

alt

 

 

jelve haye akhlaghi tarbiati ghiam emam hoseinجلوه های اخلاقی و تربیتی قیام امام حسین(ع)

 یکی از درس­های بزرگ و بسیار حیرت انگیز قیام امام حسین علیه السلام در حادثۀ کربلا تجلی اخلاق و تربیت اسلامی است که تا کنون کمتر کانون توجه قرار گرفته است .در این کتاب نویسنده تلاش می­کند تا درس­های اخلاقی و تربیتی قیام حضرت سیدالشهدا را در شرایط بسیار استثنایی روز عاشورا نمایان کند.

 

 

 

alt

 

etedal va miane ravi dar eslamاعتدال و میانه روی در اسلام

 افراط و تفریط از نظر اسلام مردود است، اما پرسش در این است که چگونه می­توان از آن دوری کرد؟ دغدغۀ اصلی نویسندۀ این کتاب نمایش زمینه های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی افراط و تفریط و معرفی روش­هایی برای دوری از آن است.

 

 

 

alt

سیاسی اعتقادی

نامه الکترونیک چاپ

sharayete obur az piche tarikhiشرایظ عبور از پیچ تاریخی

 پیچ تاریخی شامل مشکلات کاملا طراحی شده دشمن و تخریب ثمره تلاش های بسیار سخت خودی است. برای پیشگیری از مشکلات برخواسته از طرح های دشمن و رسیدن به اهداف خود، شناخت شرایط عبور از مشکلات و بحران های ملی ضرورت دارد. نویسنده در این کتاب افزون بر شناساندن شرایط، روش های عبور از بحران ها را با زبانی ساده و همدل با مسئولان مطر ح کرده است.

 

 

alt