امروز دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸

سبک زندگی

نامه الکترونیک چاپ

shadi va neshatشادی و نشاط در سبک زندگی اسلامی

این کتاب با مخاطبی صحبت می کند که شادی را در زندگی خود نمی یابد و به شادی دیگران چشم می دوزد و قبطه می خورد. باور نویسنده این است که شادیِ زندگی در گرو فعالیت برای خلق لحظات شاد است. این شادی بستری را آماده می کند که شخص همیشه بانشاط و پرانرژی روزگار سپری کند و شاد زیستن، خوش اخلاقی و امیدوار بودن را با کار و تلاش خود همراه کند. در نهایت نویسنده به این نتیجه می رسد که از دل متون اسلامی می­توان مهارت­های کلیدی شادی را کشف کرد که برای زندگی کنونی ما بسیار لازم هستند.

 

alt

 

 

rabete gheirate dini amre be maruf va nahi az monkarرابطه غیرت دینی، امر به معروف و نهی از منکر

 نویسنده در این کتاب سعی کرده است با توجه به آیات و روایات و احکام فقهی اثبات کند که رابطه غیرت دینی و امر به معروف رابطه ای موثق و محکم است، از این رو برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر غیرت دینی لازم است و چگونگی تقویت آن در این کتاب کانون توجه نویسنده قرا گرفته است.

 

 

 

alt

 

parwaresh sabr va esteghamat dar farzandanمهارت های پرورش صبر و استقامت در فرزندان

 پدر و مادر همیشه در تلاش هستند که ضمن تأمین نیازهای فرزندشان، او را برای زندگی آینده و بر دوش گرفتن مسئولیت ها آماده کنند. آنها هنگامی به توانمندی فرزندشان ایماk می آورند که صبوری و مقاومت را در او ببینند؛ چنان که فرزند از همان ابتدا مسئولیت بپذیرد، لجوج و خودخواه نباشد و در برابر فشار کار و تحصیل و مشکلات زندگی خود را نبازد و آرام و امیدوار تلاش کند. نویسنده در این کتاب مهارت­هایی را معرفی کرده است تا والدین با به کار گیری آنها فرزندی صبور و خود اتکا و امیدوار تربیت کنند.

 

 

alt

 

 

naghshe haya dar dindariنقش حیا در دینداری

با نگاه به کلام معصومین علیهم السلام درمی یابیم که اگر حیا نباشد، دینی در کار نیست. چگونگی حفظ حیا برای زن و مرد، دغدغۀ اصلی نویسندۀ این کتاب است که می­کوشد با زبانی ساده آن را به مخاطبان انتقال دهد.

 

 

alt

 

maharathaye banovan dar hefz aramesh va estehkam khanevadeمهارت های بانوان در حفظ آرامش و استحکام خانواده

 مهارت­های ارائه شده در این کتاب به بانوان کمک می­کند تا بتوانند آرامش خانوادگی را حفظ و تقویت کنند؛ این آرامش مایۀ لذت بردن از فضای خانوادگی است و به دیگر اعضا کمک می کند تا به خودشکوفایی برسند. نویسنده این کتاب کوشیده است بانوی خانواده را همچون رکن حیاتی تأثرگذار در خانواده معرفی کند و وظایف مدیریتی او را برای دوری از هر نوع استرس ، قهر، عصبانیت و مشاجره نمایان سازد.

 

 

alt

 

 

jelve haye akhlaghi tarbiati ghiam emam hoseinجلوه های اخلاقی و تربیتی قیام امام حسین(ع)

 یکی از درس­های بزرگ و بسیار حیرت انگیز قیام امام حسین علیه السلام در حادثۀ کربلا تجلی اخلاق و تربیت اسلامی است که تا کنون کمتر کانون توجه قرار گرفته است .در این کتاب نویسنده تلاش می­کند تا درس­های اخلاقی و تربیتی قیام حضرت سیدالشهدا را در شرایط بسیار استثنایی روز عاشورا نمایان کند.

 

 

 

alt

 

etedal va miane ravi dar eslamاعتدال و میانه روی در اسلام

 افراط و تفریط از نظر اسلام مردود است، اما پرسش در این است که چگونه می­توان از آن دوری کرد؟ دغدغۀ اصلی نویسندۀ این کتاب نمایش زمینه های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی افراط و تفریط و معرفی روش­هایی برای دوری از آن است.

 

 

 

alt